Ukraina pretendon se Rusia ka humbur 169 mijë e 170 trupa në luftë

Evropë

Ukraina pretendon se Rusia ka humbur 169 mijë e 170 trupa në luftë

Më: 24 mars 2023 Në ora: 21:22
Pamje nga lufta në Ukrainë

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ky përditësim pretendon se 169 mijë e 170 trupa ruse janë vrarë, raporton Sky News.

Sipas tyre, edhe 6 mijë 921 automjete të blinduara janë shkatërruar.

Aty përfshihen edhe 3 mijë e 574 tanke dhe 305 avionë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat