​Australi, vidhen të dhënat e mbi 8 milionë patentave dhe pasaportave

Evropë

​Australi, vidhen të dhënat e mbi 8 milionë patentave dhe pasaportave

Më: 27 mars 2023 Në ora: 14:26
Foto ilustrim

Pothuajse 8 milionë numra të patentave dhe mbi 50 000 numra të pasaportave australiane dhe të Zelandës së Re u vodhën më 16 mars nga kompania e pagesave digjitale dhe huadhënies “Latitude Holdings”, njoftoi sot kompania.

“Latitude Holdings” me qendër në Melburn njoftoi gjithashtu, se 6,1 milionë të dhëna të tjera të klientëve që datojnë në vitin 2005 ishin vjedhur dhe rreth 100 klientëve iu vodhën deklarimet mujore, shkruan ANSA.

Pronari i “Latitude Holdings”. Ahmed Fahour ka thotë se janë duke korrigjuar platformat e prekura nga sulmi dhe se po zbatojnë planin e monitorimeve të mëtejshme të sigurisë.

“Aktivitetet do të rifillojnë në ditët në vijim”, theksoi ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat