Ish-ministri gjerman: Vuçiqi është zgjatje e Kremlinit dhe Pekinit në Evropë

Evropë

Ish-ministri gjerman: Vuçiqi është zgjatje e Kremlinit dhe Pekinit në Evropë

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 23:36
Michael Roth

Ish-ministri gjerman për Evropën. Michael Roth, ka thënë se po hidhet në krahët e regjimit kinez.

Roth deklaroi se Vuçiq është zgjatje e Kremlinit (Rusisë) dhe Pekinit (Kinës), në Evropë.

“Vuçiq në mënyrë cinike hidhet në krahët e regjimit kinez dhe i jep atij një kalim të lirë për një zgjidhje ushtarake të çështjes së Tajvanit.

Vuçiq është zgjatje e Kremlinit dhe i Pekinit në Evropë”, shkroi ai në platformën X.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat