Sulmi iranian ndaj Izraelit, Sunak kërkon përmbajtje nga Netanyahu

Evropë

Sulmi iranian ndaj Izraelit, Sunak kërkon përmbajtje nga Netanyahu

Më: 16 prill 2024 Në ora: 11:46
Kryeministri britanik, Rishi Sunak dhe ai izraelit, Benjamin Netanyahu

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak pritet që sot në diskutimin me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahut të kërkojë nga ai që ye tregojë përmbajtje.

Sunak tha se ai do të “shprehte solidaritetin me Izraelin përballë këtij sulmi” dhe të diskutonte se si mund të parandalohet përshkallëzimin e mëtejshëm.

Sekretari i Jashtëm, Cameron gjithashtu pritet të vizitojë Izraelin së shpejti.

Ai i kërkoi qeverisë së tij të jetë e zgjuar sa edhe e ashpër.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat