Hapet një gropë në Romë, “gëlltit” disa vetura - Bota Sot
Hapet një gropë në Romë, “gëlltit” disa vetura

Evropë

Hapet një gropë në Romë, “gëlltit” disa vetura

Më: 15 shkurt 2018 Në ora: 19:27
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një gropë me diametër prej 10 metra e thellë, është hapur sot në një lagje periferike afër Romës, brenda të cilës përfunduan një numër i madh i makinave, dhe shumë banorë janë të detyruar të evakuohen.

Siç tregon Dailymail, gropa u hap rreth orës 17:30 të kohës lokale, në vendbanimin Balduin, në veriperëndim të kryeqytetit, duke u krijuar një vrimë e madhe, brenda së cilës ranë disa vetura që ishin të parkuara aty.

Nuk raportohet për viktima në njerëz apo të lënduar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test