Kroacia i ka punët keq me zbatimin e reformave strukturore - Bota Sot
Kroacia i ka punët keq me zbatimin e reformave strukturore

Evropë

Kroacia i ka punët keq me zbatimin e reformave strukturore

Më: 7 mars 2018 Në ora: 19:49
Ilustrim

Kroacia është vendi me përformancën më të keqja në zbatimin e reformave strukturore brenda shteteve të BE-së, njoftuan sot ekspertë të ekonomisë së Komisionit Evropian gjatë një para prezantimi joformal.

Kjo u bë e ditur pas publikimit të raportit mbi ekonominë dhe reformat strukturore të shteteve anëtare të bllokut evropian, shkruan Veçernji list.

Kjo është hera e parë që Komisioni Evropian flet në mënyrë eksplicite për Kroacinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test