Zaharova: Armët në Siri ishin të shkatërruara - Bota Sot
Zaharova: Armët në Siri ishin të shkatërruara

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

Zaharova: Armët në Siri ishin të shkatërruara

Më: 15 prill 2018 Në ora: 19:05
Maria Zaharova.

Armatimi kimik ishte i shkatërruar dhe këtë fakt e ka konfirmuar Organizata për ndalimin e armëve kimike (OPCW), deklaroi sot zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zaharova.

"Armët kimike në Siri ishin të shkatërruara dhe kjo u konfirmua nga OPCW.  Substancat helmuese në Siri i kanë përdorur ekstremistët dhe kjo është provuar. Çdo herë kur qyteti apo fshati lufton me ushtrinë siriane, gjenden depo me substanca helmuese", tha Zaharova për televizionin Rusia 1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test