Gruaja sulmon supermarketin nën thirrjet “Allahu Ekber” - Bota Sot
Gruaja sulmon supermarketin nën thirrjet “Allahu Ekber”

Evropë

E martë, 20 nëntor 2018

Gruaja sulmon supermarketin nën thirrjet “Allahu Ekber”

Më: 17 qershor 2018 Në ora: 17:01
Ilustrim

Sulm me thikë në një supermarket në “La Seyne-sur-Mer”, në Francën juglindore. Një grua raportohet se ka goditur punonjësin e supermarketit dhe një klient, duke i lënë të plagosur.

Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me një akt terrorist por raportohet se gruaja gjatë sulmit ka thirrur “Allahu Ekber”. Policia ka vënë në pranga autoren e sulmit dhe pritet të jap në vijim detaje rreth shkaqeve të ngjarjes.

Mësohet se gruaja që kreu aktin terrorist është rreth 24 vjeçare. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test