Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir - Bota Sot
Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 18:10
Avionë të flotës ajrore kroate si edhe F-16,

Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në Knin.

Gjatë festimeve në qiell u panë avionë të flotës ajrore kroate si edhe F-16, të cilat Krocia i ka blerë prej Izraelit.

Mësohet se tre prej avionëve në fjalë kanë zbritur dy ditë më parë në Kroaci dhe pritet t’i bashkohen flotës ajrore, e cila është forcuar gjatë viteve të fundit në kundërpërgjigje të armatosjes së serbëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test