Arrin në 93 numri i të vdekurve nga zjarri në Greqi - Bota Sot
Arrin në 93 numri i të vdekurve nga zjarri në Greqi

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Arrin në 93 numri i të vdekurve nga zjarri në Greqi

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 19:27
Greqi

Ka arritur në 93 numri i të vdekurve nga zjarri që shkatërroi zonat afër kryeqytetit të Greqisë, Athinë, në fund të muajit të kaluar. Këtë shifër e kanë konfirmuar autoritetet greke.

Agjencia greke për mbrojtjen civile ka bërë publik emrat e personave që vdiqën pasi flakët përfshinë Athinën.

Viktima më e re ishte një foshnjë 6-muajshe dhe më i moshuari ishte 93 vjeç. Në mesin e të vdekurve ishin 11 fëmijë.
Nga zjarri që kaploi këtë pjesë të Greqisë, kanë vdekur edhe 4 persona të huaj. Një grua nga Polonia bashkë me fëmijën e saj, si dhe dy burra, njëri nga Irlanda dhe tjetri nga Belgjika.
Derisa 8 persona janë ende në spital dhe në rrezik për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test