Macron mirëpret udhëheqësit e botës - Bota Sot
Macron mirëpret udhëheqësit e botës

Evropë

Macron mirëpret udhëheqësit e botës

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 10:39
Presidenti i Francës, Emanuel Macron

Presidenti i Francës, Emanuel Macron së bashku me bashkëshorten e vet dhe gardën cermoniale ka pritur udhëheqësit e botës para përkujtimit të 100 vjetorit të nënshkrimit të armëpushimit në mes Francës dhe Gjermanisë, armëpushim ky që solli përfundimin e luftës së parë botërore më 1918.

Aty po vazhdojnë të mbërrijnë ambasadorët dhe shefat e delegacioneve, kryetarë të shteteve dhe të organizatave ndërkombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat