May: Nuk ka referendum tjetër për Brexit - Bota Sot
May: Nuk ka referendum tjetër për Brexit

Evropë

May: Nuk ka referendum tjetër për Brexit

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 19:28
Theresa May

Referendumi për Brexit nuk do të përsëritet më dhe Londra do të largohet nga BE, bashkimi doganor, politika e përbashkëta për peshkimin dhe bujqësinë, deklaroi sot kryeministrja britanike, Theresa May duke iu përgjigjur sulmeve të kryelaburistit Jeremy Corbyn.

Kryeministrja konservatore më pas denoncoi paqartësitë e laburistëve duke sfiduar Corbyn se nëse ai dëshironte ta ndalonte Brexit.

Megjithatë, edhe përkrahësi i njohur për Brexit, Peter Bone ka sulmuar marrëveshjen me Brukselin duke thënë se kryeministrja po “humbet konsensusin e shumë konservatorëve”.

”Ajo e ka gabim”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat