Kërcënoi me vdekje Vuçiqin, arrestohet nga policia - Bota Sot
Kërcënoi me vdekje Vuçiqin, arrestohet nga policia

Evropë

Kërcënoi me vdekje Vuçiqin, arrestohet nga policia

Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 11:36
Aleksandar Vuçiq

Policia serbe ka arrestuar një person i cili në Twitter kishte kërcënuar me vdekje presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Djuro Trkulja nga Novi Sad është arrestuar mbrëmë nga policia serbe pasi në Twitter kishte kërcënuar me vdekje presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe paralajmëroi rrëmbimin e anëtarëve të familjes së tij.

Mediat serbe raportojnë se Trkulja është arrestuar nga policia, pas publikimeve në profilin e tij, 

Jo zyrtarisht, mediat serbe kanë mësuar se bëhet fjalë për profilin @AgentStrani, përdoruesi i së cilit ka shkruar se: “Fundi i Vuçiqit është afër, dhe askush nuk mund ta ndal”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...