Kampioni i botës më Brazilin po qëndron në Prishtinë - Bota Sot
Kampioni i botës më Brazilin po qëndron në Prishtinë

Futboll

Kampioni i botës më Brazilin po qëndron në Prishtinë

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 16:38
Kampioni i botës më Brazilin po qëndron në Prishtinë

Njëri ndër futbollistët më të mirë të Brazilit, Edmilson ka ardhur në Kosovë me mision që të gjejë talentë të futbollit.

Njeriu që është bërë kampion bote me Brazilin dhe ka fituar Ligën e Kampionëve me Barcelonën, ka hapur kamp futbolli në fushën e 2 korrikut në Prishtinë.

Interesimi nga fëmijët është shumë i madh por do të jetë shumë i limituar numri i atyre që do të kenë mundësi të përfitojnë nga Edmilson për të dalë jashtë shtetit. Ky kamp do të mbahet në verë por ardhja e Edmilson në Kosovë është bërë me arsye për ta zyrtarizuar këtë projekt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...