Në Spanjë të sigurt, Hazard transferohet te Real Madridi - Bota Sot
Në Spanjë të sigurt, Hazard transferohet te Real Madridi

Futboll

Në Spanjë të sigurt, Hazard transferohet te Real Madridi

Më: 19 prill 2019 Në ora: 13:48
Eden Hazard

Futbollisti belg është shumë pranë kalimit në Santiago Bernabeu.

Eden Hazard do të jetë blerja e madhe e Real Madridit për sezonin 2019-2020. Sipas gazetës së afërt me klubin Marca, marrëveshja me futbollistin belg do të zyrtarizohet në ditët në vazhdim.

Mes palëve ka një marrëveshje , që është arritur pas shumë muajsh bisedime intensive. Po sipas kësaj gazete, Chelsea do të përfitojë rreth 100 milionë euro nga ky transferim.

28-vjeçari mësohet se ka refuzuar tri ofertë të drejtuesve të Bluve për rinovimin e kontratës, pasi dëshironte me çdo kusht t’i bashkohej Real Madridit, nën urdhrat e Zinedine Zidane.

Deri në mbyllë të sezonit Hazard ka premtuar se do të bëjë të pamundurën për të dhënë kontributin e tij në arritjen e objektivit të mbetur: kualifikimit në Ligën e Kampionëve nëpërmjet Premier Ligës dhe fitimit të Ligës së Evropës, ku Chelsea tashmë është në gjysmëfinale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...