Coutinho pasues i Hazard te Chelsea - Bota Sot
Coutinho pasues i Hazard te Chelsea

Futboll

Coutinho pasues i Hazard te Chelsea

Më: 25 prill 2019 Në ora: 23:49
Philippe Coutinho dhe Eden Hazard

Chelsea është duke llogaritur në blerjen e mesfushorit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Kjo lëvizje pritet të ndodhë nëse The Blues e humbin Eden Hazardin në drejtim të Real Madrid.

Blegu ka qenë i lidhur me një bashkim me Los Blancos për një vlerë të madhe të parave.

Sipas El Confidencial, zyrtarë të Chelsea e shohin Coutinhon si zëvendësim ideal të Hazard dhe besojnë se shërbimet e tij do të mund t’i sigurojnë për vlerën prej 86 milionë funtave.

Megjithatë një marrëveshje e ish yllit të Liverpool me skuadrën nga Stamford Bridge varet shumë nga embargo ndaj Chelsea për transferime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...