De Biasi në Serie A? - Bota Sot
De Biasi në Serie A?

Futboll

E martë, 23 tetor 2018

De Biasi në Serie A?

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 21:41
Gianni De Bias

Gianni De Biasi mund të rikthehet në Serie A. Ish-trajneri i Shqipërisë shumë lehtë mund të bëhet trajner i klubit italian SPAL.

SPAL është afër ta shkarkoj nga detyra trajnerin, Leonardo Semlici, kurse si zëvendësues të tij e shohin, Rdy Reja ose De Biasin.

Klubi italian pas 23-xhirosh gjendet në pozitën e 18’të me 17 pikë dhe rrezikon dukshëm rënien nga Serie A.

Tekniku i njohur për shqiptarët është pa skuadër që prej largimit nga Deportivo Alaves.

Ai po përfolët shumë të bëhet edhe trajner i Kosovës?!.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test