Del video, zbulohet e gjithë prapaskena e transferimit të Xherdan Shaqirit në Liverpool - Bota Sot
Del video, zbulohet e gjithë prapaskena e transferimit të Xherdan Shaqirit në Liverpool

Futboll

E diel, 21 tetor 2018

Del video, zbulohet e gjithë prapaskena e transferimit të Xherdan Shaqirit në Liverpool

Nga: P.R Më: 17 korrik 2018 Në ora: 15:22
Xherdan Shaqiri

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, është transferuar në ekipin e madh anglez, Liverpool.

Shaqiri në Liverpool ka kaluar nga skuadra tjetër angleze Stoke City. Shuma e transferimit të yllit nga Kosova që luan për kombëtaren zvicerane është 13 milionë funte (14.7 milionë euro)..

“Jam shumë i lumtur që jam këtu. Është një klub i madh me histori të madhe, lojtarë të mëdhenj dhe një trajner fantastik.Kështu që unë jam me të vërtetë i lumtur që jam këtu. Si një lojtar ju gjithmonë dëshironi të jeni në fazën më të madhe të futbollit. Disa vjet më parë kam kërkuar të vijë shumë, por kjo nuk ndodhi. Jam shumë i lumtur që tani jam këtu. Unë dua të përmirësoj edhe veten time, dua të jem me më të mirët dhe dua të fitoj tituj. Për këtë jam këtu. Si lojtar dua të jem në skenë më të lartë të futbollit. Para disa vitesh kam qenë afër që të vijë të Liverpool, por atëherë ndodhi. Jam shumë i lumtur që më në fund jam këtu. Dua ta përmirësoj vetën, dua të jem më i miri dhe të fitojë tituj. Për këtë kam këtu”, ka thënë Shaqiri për faqen zyrtare të klubit pas transferimit të tij.

E sot, në kanalin e tyre në youtube, ekipi i Liverpool-it ka zbuluar videon me prapaskenat e transferimit të Shaqirit, që nga arritja në hotel, pastaj qendrën stërvitore, e deri tek nënshkrimi i kontratës, shkruan “Bota sot”.

Për më shumë ndiqeni videon:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test