Shqiptari me presidenten kroate dhe gjeneralin Gotovina dhe Ademin - Bota Sot
Shqiptari me presidenten kroate dhe gjeneralin Gotovina dhe Ademin

Futboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Shqiptari me presidenten kroate dhe gjeneralin Gotovina dhe Ademin

Nga: Kemajl Goca Më: 5 gusht 2018 Në ora: 13:31
Shqiptari me presidenten kroate

Kombëtarja e Kroacisë në futboll gëzon një respekt të jashtëzakonshëm dhe janë pritur sikurse “mbretër” në shtetin e tyre. Ish futbollistët e mirënjohur, si shqiptari nga Kosova, Ardian Kozniku, i cili me kroatët fitoi medaljen e bronztë në vitin 1998 në Kampionatin Botëror, ka një respekt të veçantë.

Image

Gotovina në mes dhe Rrahim Ademi

Kozniku është takuar me presidenten e shtetit kroat, Kolinda Grabar Kitaroviç dhe me gjeneralin Rrahim Ademi e Ante Gotovina. Kozniku është shumë i gëzuar që fituan kroatët medaljen e argjendtë në ‘Rusia 2018’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test