Castillejo pritet ti kryej vizitat mjekësore tek Milan - Bota Sot
Castillejo pritet ti kryej vizitat mjekësore tek Milan

Futboll

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Castillejo pritet ti kryej vizitat mjekësore tek Milan

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 14:38
Samu Castillejo

Ylli i Villarrealit, Samu Castillejo pritet të mbërrijë në Itali sonte, përpara se të nesërmen ai të i kryejë testet mjekësore të Milanit.

U zbulua mbrëmë se Rossonerët kishin rënë dakord për një marrëveshje për spanjollin, duke e nënshkruar atë me një detyrim për të blerë dhe dërguar Carlos Bacca në anën tjetër.

Sipas faqes së internetit të Gianluca Di Marzio, kredia do të jetë me vlerë rreth 3-4 milion euro, me detyrimin e vendosur në 14-15 milion euro.

Castillejo pritet të fluturojë në Itali këtë mbrëmje, përpara se të përfundojë testet mjekësore të  tij nesër në mëngjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test