Kluivert sfidon Real-in dhe “tradhton” babanë - Bota Sot
Kluivert sfidon Real-in dhe “tradhton” babanë

Futboll

Kluivert sfidon Real-in dhe “tradhton” babanë

Më: 23 nëntor 2018 Në ora: 09:15
Justin Kluivert

Justin Kluivert është një nga yjet e rinj të Roma-s, që mesjavën e ardhshme do të presë në “Olimpico” Real Madrid në javën e pestë të Champions League.

Ylli holandez duket se është gati për këtë ndeshje prestigjioze dhe ka dashur t’i japë një mesazh kampionëve në fuqi të Europës: “Ata që vijnë në shtëpinë tonë duhet të kenë frikë”, ka thënë ai.

Më pas, ai ka zbuluar emrin e lojtarit që ka si shembull për karrierën e tij: “Babai më ka dhënë dhe vazhdon të më japë këshilla, por shembulli im, për shkak të mënyrës së lojës, është Cristiano Ronaldo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...