Vdes nga koronavirusi një person i moshës 36-vjeçare nga Gjakova

Gjakova

Vdes nga koronavirusi një person i moshës 36-vjeçare nga Gjakova

Më: 7 dhjetor 2020 Në ora: 15:15
Foto ilustrim

Një person i moshës 36-vjeçare nga Gjakova është në mesin e 14 viktimave të 24 orëve të fundit nga koronavirusi në vendin tonë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 14 persona të cilët ishin të prekur me koronavirus.

Sipas IKSHPK-së, në mesin e tyre ka qenë edhe një person i moshës 36-vjeçare nga Komuna e Gjakovës, por që nuk dihet gjinia e tij.

Theksojmë se numri i përgjithshëm i viktimave në Kosovë ka arritur në 1 mijë e 120.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjakovë 4 raste (75, 66, 61, 36 vjeç), Podujevë 1 rast (68 vjeç), Prizren 1 rast (58 vjeç), Podujevë 1 rast (68 vjeç), Malishevë 1 rast (63), Ferizaj 1 rast ( 67 vjeç), Mitrovicë 1 rast (79 vjeç), Vushtrri 1 rast (70 vjeç), Shtime 1 rast (58 vjeç), Kaçanik 1 rast (65 vjeç), Kamenicë 1 rast (72 vjeç), Suharekë (68 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat