Mbahet mbledhja e parë e Bordit të Përkohshëm të Drejtorëve në KRU “Gjakova”

Gjakova

Mbahet mbledhja e parë e Bordit të Përkohshëm të Drejtorëve në KRU “Gjakova”

Më: 11 janar 2021 Në ora: 13:59
Foto ilustrim

Me prezencën e Kryeshefit Ekzekutiv z.Ismet Ahmeti si dhe menaxhmentit të lartë të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, u zhvillua mbledhja e parë e Bordit të Drejtorëve në përbërje të;

1.Burim Shala-Drejtor, kryesues.

2.Mirsad Duraku-anëtar,

3.Vilson Dura-anëtar,

4.Gardalin Shtavica-anëtar.

Emërimi i Bordit të Drejtorëve është bërë pas skadimit të mandatit të anëtarëve të Bordit të Përkohshëm të kësaj ndërmarrje, në përputhje me legjislacionin në fuqi për ndërmarrjet publike.

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve i emruar në Ndërmarrjen Publike Qëndrore , KRU “Gjakova” SH.A,  shërben në cilësinë e Bordit të Drejtorëve me mandat sipas nenit 43, paragrafi 4 të Ligjit Nr.03\L-087 për Ndërmarrjet Publike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat