​Vota e mërgatës për Gjakovë, prin Mimoza Kusari-Lila

Gjakova

​Vota e mërgatës për Gjakovë, prin Mimoza Kusari-Lila

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 18:24
Mimoza Kusari-Lila

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje Mimoza Kusari-Lila ka marrë numrin më të madh të votave me postë për zgjedhjet komunale të 17 tetorit.

Ajo sipas të dhënave të KQZ-së ka marrë 289 vota, duke lënë mbrapa kandidatin e AAK-së Ardian Gjini që ka marrë 178 vota.

Ferdinand Kolaj nga PSHDK-ja ka marrë 128 vota, Teki Shala LDK, 89, Arbënesha Kuqi PDK, 27 dhe Fazli Hoxha NISMA, asnjë votë.

Ardian Gjini në raundin e parë ka marrë 46 për qind të votave, Mimoza Kusari-Lila 37.08 për qind.

Të dy këta do të jenë pjesë e raundit të dytë të 14 nëntorit kur edhe do të vendoset se kush do t’i prijë Gjakovës edhe për katër vjetët e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat