Alarmon drejtoresha e Arsimit: Nxënësit po blejnë armë online!

Gjakova

Alarmon drejtoresha e Arsimit: Nxënësit po blejnë armë online!

Më: 23 mars 2022 Në ora: 10:58
Foto ilustrim

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Gjakovës, Eranda Kumnova-Baçi, ka ngritur shqetësimin për dukurinë e armatosjes me lehtësi të nxënësve nëpër shkolla.

Duke sqaruar rrethanat e aksionit në shkollën “Hajdar Dushi” në Gjakovë, ku policia të martën gjeti te një i mitur një revole, ndërsa te disa të tjerë edhe një thikë, dhe disa fishekë, ajo tha se këto armë po blihen në internet.

“Shqetësuese është blerja online e armëve të ftohta.

Apeloj te prindërit të kenë një situatë më të kontrolluar te fëmijët”, tha ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat