​Nxënësi me armë zjarri në një shkollë në Gjakovë, policia merret me rastin

Gjakova

​Nxënësi me armë zjarri në një shkollë në Gjakovë, policia merret me rastin

Më: 25 mars 2022 Në ora: 19:36
Foto ilustrim

Drejtoria e Arsimit Gjakovë ka njoftuar se në kuadër të planit të masave për ta rritur nivelin e sigurisë në shkolla, sot gjatë kontrollit nga personeli i SHMT “Nexhmedin Nixha”, është gjetur një armë zjarri e cila i takonte një nxënësi të klasës XI.

Sipas njoftimit, menjëherë janë njoftuar organet e rendit dhe tani po merret policia me rastin.

“Ky është rasti i dytë gjatë kësaj jave.

Kërkojmë mobilizim dhe ndihmë nga nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit”, thuhet në njoftimin e drejtorisë së komunës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat