KRU “Gjakova” njofton se do të jenë pa ujë disa lagje, shkak punimet në rrugën “Skënderbeu”

Gjakova

KRU “Gjakova” njofton se do të jenë pa ujë disa lagje, shkak punimet në rrugën “Skënderbeu”

Më: 29 mars 2022 Në ora: 08:37
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, ka njoftuar se punimet në shtrirjen e gypit të ri në rrugën “Skënderbeu” do të vazhdojnë edhe ditën e sotme.

Si pasojë e këtyre punimeve, KRU “Gjakova” ka njoftuar se pa ujë të pijshëm do të mbesin disa lagje nga ora 10:00 deri në ora 14:00.

Komunikata e plotë:

Punimet në shtrirjen e gypit të ri në rrugën “Skënderbeu”.

Të nderuar konsumator, ju njoftojmë se punimet në shtrirjen e gypit të ri në rrugën “Skënderbeu” do të vazhdojnë edhe ditën e sotme.

KRU “Gjakova” është duke intervenuar në ndërrimin e gypit të vjetër ekzistues nga AC ∅300mm me gypin e ri PE100 RC DN 315mm.

 Si pasojë e këtij intervenimi, sot datë 29.03.2022, do të ketë ndërprerje të furnizimit me

 ujë nga ora, 10:00 deri në ora 14:00.

 Rrugët të cilat përfshihen në këtë reduktim janë:

 Rr:”Skënderbeu”

 Rr:”Migjeni”

 Rr:”Xhafer Lipoveci”

 Rr:”Besim Bishtazhini”

 Rr:”Azem Hajdari”

 Rr:”Aleksandër Moisiu”

 Rr:”Hasan Prishtina”

 Rr:”Nimon Ferizi” si dhe,

 Rr:”Latif Jaka”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat