KRU “Gjakova”: Vazhdojnë edhe sot punimet në shtrirjen e gypit të ri në rrugën “Skënderbeu”

Gjakova

KRU “Gjakova”: Vazhdojnë edhe sot punimet në shtrirjen e gypit të ri në rrugën “Skënderbeu”

Më: 8 prill 2022 Në ora: 09:29
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, ka njoftuar se punimet në shtrirjes e shtrirjen e gypit të ri në rrugën “Skënderbeu” do të vazhdojnë edhe sot.

Si pasojë e këtij intervenimi, do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë nga ora, 10:00 deri në ora 16:00.

Rrugët që do të mbesin pa ujë këtë kohë jan; Rr.”Hysni Dobruna”, Rr.”Ymer Riza”, Rr.”Isuf Ahmeti”, Rr.”Naser Brahimaj” dhe Rr.”Marije Shllaku”.

Komunikata e plotë:

Të nderuar konsumator, ju njoftojmë se punimet në shtrirjen e gypit të ri në rrugën “Skënderbeu” do të vazhdojnë edhe sot.

KRU “Gjakova” është duke intervenuar në ndërrimin e gypit të vjetër ekzistues nga AC ∅300mm me gypin e ri PE100 RC DN 315mm.

Si pasojë e këtij intervenimi, do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë nga ora, 10:00 deri në ora 16:00.

Rrugët të cilat përfshihen në këtë reduktim janë:

Rr.”Hysni Dobruna”

Rr.”Ymer Riza”

Rr.”Isuf Ahmeti”

Rr.”Naser Brahimaj”

Rr.”Marije Shllaku”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat