Dibrani Transport nga Gjermania dhe Evropa për Kosovë dhe anasjelltas në kohën e Corona –Virusit lëshon këtë njoftim

Gjermania

Dibrani Transport nga Gjermania dhe Evropa për Kosovë dhe anasjelltas në kohën e Corona –Virusit lëshon këtë njoftim

Më: 19 prill 2020 Në ora: 14:37
Dibrani Transport

Zonja dhe zotërinj, klient dhe bashkëpunëtor, të dashur vëllezër dhe motra dhe tanë qe kemi bashkëpunuam që shumë vite, ju të prekur dhe të shqetësuar nga Corona –Virusi:

-Ne nga stafi i Dibranit –Transport ju përshëndesim kudo që gjendeni.

Për shkak të zhvillimeve të fundit në lidhje me CORONA-virusin dhe gjendjes dramatike në gjithë botën ,për fat te keq e përhapura edhe në Kosovë ,Shqipëri,Maqedoni dhe trojet tona shqiptare!

Ky virus po, përhapet akoma nga e cila mori jetë njerëzish edhe në Kosovë,Shqipëri e ma gjërë! Sipas statistikave te konfirmuara nga”Qendra e Organizatës botërore e shëndetësië ” sot me 12.04.2020 numri i te infektuarve në gjithë botën ka tejkaluar shifrën 1.7 milion, dhe më shumë se 109 mijë njerëz kanë vdekur nga Coronavirusi, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

Prandaj në këtë kohë të jashtëzakonshme, po përjetojmë momente të rënda, që nuk mbahet mend ndonjëherë të kenë qenë më të vështira, e që po shkakton frikë, pasiguri, panikë të secili nga ne, por edhe izolim të obligueshëm për ta ndihmuar mos përhapjen e tij ne përmasa ma të mëdha!!!

Corona-virusi dëshmoj deri me tash se nuk është i lehtë, por shpresojmë nga qendra shëndetësore botërore,qe do te gjendet shpjet ilaçi dhe do tejkalohet me pasoja sa ma të vogla, kjo fatkeqësi me përmasa botërore.

-Edhe pse herë pas herësh njerëzimi ka përjetuar edhe gjendje të luftërave të tmerrshme në mes veti dhe katastrofa të ndryshme natyrore, si ato të tërmeteve, cunameve, zjarreve, vërshimeve, shembjeve, vullkaneve, epidemive, e të tjera, por kësaj radhe njerëzimi, po ballafaqohet me një epidemi të pa dukshme, por me sinjale shume shqetësuese,prandaj të kemi kujdes dhe t’u përmbahemi rekomandimeve nga institutet dhe organet kompetente ju bashkatdhetar qe jetoni ne shtet perëndimore,por edhe ju populli im në shtetet e Ballkanit.

-Për hir të kërkesave dhe telefonatave te shpeshta qe na bëhen dhe kërkesave për transport nga klientët dhe bashkëpunëtorët tanë, qe pos nevojave normale për transportin e mallrave të tyre për Kosove dhe anasjelltas për Gjermani dhe Evropë një pjesë e tyre janë të përballur me nevojë për transportin e barnave dhe medikamenteve qe anëtarët e tyre familjare janë me sëmundje kronike e qe vazhdimisht i kane furnizuar nga Gjermania dhe ne nuk kemi mundur tu kryejmë punë në këto rrethana aktuale nga Corona–virus siç do t’u njoftojmë më poshtë:

Pos kësaj të keqeje në shëndetësi dhe viktimave qe morri pas vetes kjo epidemi ka krijuar edhe shume pasoja në tregun dhe ekonominë botërore!!!

njoftojmë se edhe këtu ne Shtuttgart dhe në Gjermani në tërësi kanë rekomanduar masa të rrepta si mbyllje shkollash , universitetesh , fabrikash ,por edhe të firmave!!!...

Prandaj klient edhe bashkëpunëtor të dashur edhe ne jemi duke iu përmbajtur udhëzimeve që na rekomandohen këtu në Gjermani nga mediat dhe organet zyrtar, të rrimë në shtëpi të izoluar dhe prandaj edhe firma jonë është duke i zbatuar këto rekomandime të izolimit dhe nuk jemi duke punuar me keqardhjeje, sepse edhe qarkullimi i mjeteve tona ne këtë kohë është shumë i vështirësuar kur kemi të kalojmë shumë shtete deri në Kosovë, e qe shumë nga to edhe i kanë mbyll kufijtë për hyrje dalje...

Shprehin mirënjohjet më të sinqerta, për mjekët, ekspertët e fushës së mjekësisë dhe të gjithë ata që po angazhohen me të gjitha mjetet dhe mundësit për ti dal për ballë këtij virusi të tmerrshëm në gjithë boten .

Edhe ne iu lutëmi rrini në shtëpi, që mos ta rrezikoni veten, familjen, mikun dhe padyshim shpëtimtarin tonë mjekun, fundja edhe njerëzimin!

-Ta marrim shumë seriozisht, sepse situata është serioze prandaj bëhemi edhe ti unë, ai e te gjithë argat te shpëtimit te vetes sonë dhe te të tjerëve!!!...

Edhe ne kemi pasoja me rastin e pezullimin e përkohshëm të punës dhe organizimin e transportit për Kosovë,qe po i ndiejmë pasojat shumë te mëdha!. –Te dashur klient dhe bashkëpunëtor,punën tonë të mëtutjeshme e rifillojmë në raport me gjendjen dhe ecurinë e kësaj fatkeqësia botërore dhe udhëzimeve lokale që të na epen në Gjermani , Kosovë ,Shqipëri dhe Evropë, prandaj me keqardhje ju themi se duhet të presim.

Kemi shpresa se do të jemi në bashkëpunim të serishëm . Përmes këtij njoftimi iu urojmë shëndet, mbarësi dhe lusim zotin qe në familjet tuaja të mbetet vetëm shqetësim,frika dhe përjetimi në kujtesën tuaj , pa iu prekur kjo e keqe në derën tuaj. Lus zotin qe sa më parë të tejkalojmë edhe këtë të keqe epidemike dhe të rikthehet buzëqeshja,lumturia dhe gëzimi në familjet e juaj , në mbarë popullin tonë shqiptar dhe dhashë zoti qe mos te dëgjohet ma asnjë i infektuar as i vdekur nga Corona–virusi edhe ne botë.

Nëse kemi fatin t’i shpëtojmë kësaj të keqeje dhe këtij armiku të ta parë ne histori do tu njoftojmë me kohë se kur do rifillojmë punë,por edhe eshte e nevojshme qe përmes këtij njoftimi do tu informojmë se kemi ndërruar edhe telefonat dhe adresën,prandaj për tu lehtësuar kontaktin e serishëm si me poshtë:

Me poshtë iu sjellim veprimtarinë tonë ,informatat, rregullat dhe udhëzimet e firmës sonë po edhe telefonat e rinj dhe adresat:

Me respekt iu njoftoj stafi i Dibranit Transport Shtutgard-Gjermani

Dibrani Transport nga Gjermania dhe Evropa për Kosovë dhe anasjelltas ju rekomandon të informoheni saktë përmes kontakt –adresës ,telefonave , emailit dhe Webfaqes sonë në internet si më poshtë:

Kontakt

Kontaktoni me stafin e > Dibranit - transport:

Steiermärker str 48

70469 Stuttgart

Tel mob:0049- 172134 91 96

Tel mob: 0049- 179501 74 84

Tel Mob: 0038344410798

Tel mob: nga Kosova vetëm në Viber dhe Watssap në Gjermani

0038343-861733

Telefon normal në Kosove po edhe në Viber dhe Watssap

Telefon në shërbim te shpërndarjes dhe grumbullimit të mallrave në Kosovë është 0038349808039 Viber edhe Watsaap .

Përfaqësues Faton Dibrani

E-Mail: Na shkruani në këtë email : [email protected]

1. Vizitone faqen tonë, klikoni tani dhe informoheni saktë : www.dibrani-transport.de.

2 Vizitone faqen në Fb kliko tani më poshtë :

https://web.facebook.com/Dibrani-Transport-nga-Gjermaia-p%C3%ABr-Kosov%C3%AB-420662998310614/

3. Klikoni dhe njihuni me te, mbi të dhënat e pronarit te Firmes “Dibrani-Trasport” Asllan Dibrani, kliko me poshtë.

Kliko 1: https://tupalla.com/wp/biografia-kush-eshte-asllan-dibrani-2/

Kliko 2: https://www.google.com/search?hl=en&sxsrf=ACYBGNQxFfJlIappvCtckAl5-qiVzXdOUA%3A1581847435886&source=hp&ei=ixNJXuu3M_XKgwe14YXQCg&q=asllan+dibrani&oq=asllan+dibrani&gs_l=psy-ab.1.0.35i39j0i22i30.2683.6144..8309...2.0..0.142.1461.4j10......0....1..gws-wiz.....10..35i362i39j0j0i67j0i10.rGmP2Sk1C0I

Dibrani Transport për Kosovë

Dibrani Transport nga Gjermania për Kosovë dhe anasjelltas

Dibrani Transport nga Gjermania

Dibrani Transport për Gjermani

Dibrani Transport nga Gjermania në Kosovë

Dibrani Transport mallrash nga Gjermania në Kosovë

Dibrani Transport mallrash për Gjermani dhe Evropë nga Kosova

Transport mallrash shpejt dhe korrekt për Gjermani nga Kosova

Transport mallrash shpejt dhe korrekt për Kosovë nga Gjermania

Dibrani Transport me çmime te volitshme shpejt dhe korrekt

Dibrani Transport i sigurt i shpejt dhe korrekt për Kosovë nga Gjermania
 

Transport nga Belgjika Holanda ,Franca për Kosovë

Prezentimi i Firmës Dibrani- Transportme seli ne Shtutgard -Gjermani

Dibrani-Transport me një përvojë 19 vjeçare, bënë shërbimet e transporteve internacionale. Firma jonë e ka selinë në Stuttgart. Nëndegët e veta i ka edhe ne Prishtinë. Në faqen tonë i gjeni të gjitha informatat. Për ne është puna dhe vetëm puna, në shërbimin tuaj përbrenda Gjermanisë dhe transportit internacional për Evropë dhe anasjelltas.

Mos hezitoni, thirrni menjëherë, shkruani,komunikoni me zyrtarët tanë. Komunikimi me neve është i mundshëm, në gjuhët , gjermanisht ,anglisht, shqip dhe serbokroatisht ose përmes sistemit elektronik.

Mjafton vetëm një telefonatë nga ju,tjerat obligime i kryejmë ne ! Ne, transportojmë të gjitha mallrat në drejtim të Evropës-Juglindore dhe anasjelltas nga Kosova për Gjermani dhe shtet tjera. Ne kemi një përvojë pune të gjatë dhe të suksesshme, me të cilën u kemi shërbyer bashkatdhetarëve tanë, në Kosove, por dhe në Evropë. Njëkohësisht ne kemi krijuar bashkëpunëtorë të huaj!

Ne garantojmë me punën tonë:

Siguri, Korrektësi, Shpejtësi, ndihmë e mirëkuptim edhe për ata që kanë nevojë.

Malli i juaj është i garantuar prej momentit që pranohet nga personeli ynë në terren dhe deri në pikën e dozimit tek pranuesi, i caktuar nga ana juaj qofet ne Kosovë apo nga Kosova .

-Shërbimet e transportit i kryejmë që nga gjërat më të vogla e deri tek mjetet e rënda. Mjetet e transportit i kemi që nga vetura, kombi transportues, rimorkiot ,kamionët e mëdhenj 7,5 tona deri në 42 tona. Për mallin tuaj kryejmë shërbimet e shpedicionit, njëkohësisht dhe zhdoganimin e mallit tuaj, sipas marrëveshjes.

Dibrani- transport ka dhënë kontribute të jashtëzakonshme në fusha të ndryshme deri me sot. Qe19 vite „Dibranin Transport“ bënë transportin për Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni. Është e njohur në fushën humanitarë me ç'raste ka ndihmuar disa herë familjet të rrezikuara në Kosovë, ka ndihmuar "Shtëpinë e pleqve në Prishtinë", "Fëmijët jetim pa prindër", "Spitalin e emergjencës në Prishtinë ",

Shtëpinë e shëndetit në Shtimje,Invalidët e luftës i ka furnizuar me veshmbathje ,dhe pajisje, karroceri elektronike e mjete ndihmese tjera.

Pronari i Firmës Dibrani Transport nga Gjermania dhe Evropa për Kosovë dhe anasjelltas Luan Asllan Dibrani

familje në Llabian të Gjilanit me iniciativën e pronarit Asllan Dibranit iu ndërtua shtëpia që ishte në një skajshmëri të varfërisë e njohur edhe përmes mediave në Kosovë etj. "Firma Dibrani -Transport" bashkëpunon edhe me organizata humanitare gjermane, si me Karitasin dhe organizata të tjera humanitare. Pra mos u vononi presim telefonatën e juaj. Për ju është kënaqësia, për ne është puna. Për mes këtij mesazhi iu urojme shëndetet , mirëqenie, shëndetësore, mbarësi ne familjet e juaja dhe lumturi me një bekim nga zoti qe ne familjet e juaj te mbretëroje lumturia,gëzimi dhe harmonia.

Dibrani Transport“ka edhe selinë tjetër në Kosovë në Vragoli në aksin rrugor Prishtinë-Aeroport

Në kuadrin e „Dibranit Transport“ vepron edhe firma e dytë në Prishtinë, pikërisht në Vragoli në aksin rrugorë Prishtinë-Pejë afër Aeroportit të Prishtinës ku posedojmë mjete pune te ndryshme njëkohësisht aty bëhet edhe shpërndarja e mallrave ne shtëpitë e njerëzve që i dërgojnë gjërat nga shtetet e perëndimit në Kosovë,por edhe grumbullimi dhe organizimi i transportit për Gjermani dhe shtetet tjera të Evropës. Tel 0038349808039

Rregullat,detyrat dhe udhëzimet obligative ndaj organizimit te transportit për mallrat e juaja:

Të nderuar bashkatdhetarë që dëshironi t’u transportojmë mallrat për në Kosovë dhe Shqipëri apo Maqedoni, si dhe anasjelltas për Gjermani apo vendet e tjera të Evropës, jeni të detyruar t'u përmbaheni udhëzimeve tona me sa vijon:

Deklaratën e saktë për mallin se çfarë keni brenda në paketa apo çanta.

Mundësisht shënoni në paketa dhe në çanta, mallin, ose mbani në mend se çka keni futur brenda që ta deklaroni saktësisht tek personeli ynë. Për mallin e padeklaruar nga pala, mund të vij deri të rënien tonë në kundërvajtje për shkak të mos deklarimit të mallit tuaj, prandaj vëne re dhe deklaroni mallin saktësisht të personeli ynë sepse deklarata juaj dhe firmosja nga ana juaj për atë mall , ne garantojmë.

Për mallin, qe nuk deklarohet si pasojë mund të konfiskohet komplet duke

mbetur përgjegjësia e juaj pranë organeve shtetërore të doganës edhe pranë firmës tonë që do t'ju ndjekë sipas ligjit përkatës në shtetet tona.

Përgatitja e mallit (Paketimi) Për një siguri të plotë gjatë transporti,

duhet që malli të jetë i mbështjell. Mobiliet, dhomat e fjetjes, vitrinat e vjetra, televizorët, shporetet elektrik, frigoriferët, komodët e vogla dhe pajisje të ngjashme i mbështillni mirë me ndonjë karton, batoni, çarçaf te vjetër apo diçka tjetër, paketimi të jetë mundësisht sa më i mirë. Përgjegjësia për gjërat e pa paketuara dhe të pa mbështjellura mirë mbetet tek pala nëse diçka dëmtohet, ose nuk i pranojmë fare të pa përgatitura mirë për transport.

• Marrjen e mallit në adresat ku ju dëshironi.

• Regjistrimin e mallit në mënyrë të përpiktë për çdo artikull.

• Vënien e shenjave tona sipas numrit rendor në radhë.

• Firmosja nga dy palët, ju si dorëzues dhe ne si marrës të mallit.

Malli merret dhe dërgohet në shtëpinë tuaj duke ja dozuar personit të autorizuar nga ju ne Atdhe, Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni.

Ne bëjmë shërbimin e transportit për të gjitha llojet e mallrave, nga pesha 1 kg dhe deri ne 24 ton, duke filluar nga çanta dhe deri tek mjetet e rënda industriale.

1. Shkruani emërtimin e mallit,

2. Peshën (sa kg ka ai mall )

3. Sasinë (sa copa dhe lloj malli cili është )

4. Vlerën (sa ka kushtuar ose sa ka për momentin vlerë ai mall )

5. Volumin (çfarë madhësie ka dhe hapësire dimensionet horizontale(gjatësinë) ,lartësinë (sa është e lartë dhe thellësinë trashësinë)

6. Malli (është i ri apo i vjetër i përdorur)

7. Adresën e saktë të mallit ku gjendet malli( po qe gjendet jo ne adresën e juaj qe banoni , na e jap adresën plotësuese se ku gjendet, "te miku ,vëlla, firma apo gjetiu dhe telefonat e tyre " , rrugën dhe numrin ,kodin postal të fshatit apo qytetit qe banoni dhe telefonat e juaj "fiksin dhe mobilin" me qellim lehtësimi për kontakt sa ma të shpejtë.

Me respekt ,sinqeritet dhe mirëkuptim nga stafi i www.dibrani-transport.de Shtutgard- Gjermani

Mallrat jane:

Çanta, Paketa, Mobilieri të ndryshme, Dhomë fjetje, kuzhina, mjete pune të vogla bujqësore, vegla pune dhe teknikë e ndryshme, pjese dhe prisje për ndërtimtari etj.

4. Shërbimet grumbullimi dhe organizimi në Gjermani dhe shtetet e Evropës

Shërbimet tona i kryejmë në të gjitha shtetet e Evropës, duke u nisur nga qendra jonë në Stuttgart të Gjermanisë, ku kemi zyrën dhe despotë për grumbullim te mallrave.

Ne kemi një përvojë pune të gjatë dhe të suksesshme, me të cilën u kemi shërbyer bashkatdhetarëve tanë, në Kosovë,por dhe në Evropë. Njëkohësisht ne kemi krijuar miq e bashkëpunëtorë të huaj!

Ne garantojmë me punën tonë: Siguri, Korrektësi, Shpejtësi, ndihmë e mirëkuptim edhe për ata që kanë nevojë.

Detyrat kryesore të shërbimeve tona janë:

1- Marrja e mallit nga shtëpia (adresa) e juaj

2- Transporti i të gjitha llojeve të mallrave në drejtim të Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë ose anasjelltas për në Gjermani, apo vendet tjera te Evropës.

3- Shpedicionin,

4- Zhdoganimin e mallit tuaj,

5- Dorëzimi i mallit tek pritësi i caktuar nga ana e juaj etj.

Ne e dërgojmë mallin tuaj, në shtëpinë tuaj.

1-Gjithmonë pala është e detyruar që të deklarojë saktësisht vendin se ku duhet të dërgohen mallrat.

2-Ne nuk marrim për sipër të dërgojmë mallin tuaj në ato zona ku mjetet tona rrezikohen për shkak të mungesës së rrugëve, apo për shkak të rrugëve që nuk janë ndërtuar për kamionë të përmasave të mëdha, si rrugë të ngushta fshati etj.

3-Personat që janë të interesuar që gjërat e veta ti marrin sa më shpejt, munden që ti marrin edhe personalisht në Depon tonë në Prishtinë. Aty ju mund të kontaktoni me punonjësit tanë në Kosovë në këta telefona:

5. Qëllimi motivi dhe misioni ynë janë qe me punën tonë të krijomë kënaqësinë tuaj :

Qëllimi kryesor i kompanisë sonë është që të arrihet organizimi i transportit me sukses nga vendi i pranimit të dërgesës nga ana e stafit tonë, deri të pika destinuese e pranimit.

Konsumatorët janë forca dhe motivi i ynë që të përmbushim apo të tejkalojmë kërkesat e çdo konsumatori përmes angazhimit tonë për përsosmëri të shërbimit. Ky është synimi për të ardhmen tonë, rritjen tonë dhe reputacionit tonë pran shoqërisë se emigracionit shqiptar të lidhura me familjet ne atdhe .

-Kompania Dibrani-Transport, në misionin e saj si natyrë e biznesit familjar ka rritjen e kapaciteteve logjistike, humane dhe financiare duke u fokusuar në rritjen e numrit të te punësuarve dhe përmes kësaj është tërheqja dhe mbajtja në mënyrë të vazhdueshme të klientelës duke i siguruar një zgjidhje cilësore të transportit nga Shtetet e Evropës me destinacion Gjermaninë në drejtim të Republikës së Kosovës dhe anasjelltas

Kompania jonë karakterizohet me vlera të shumta të cilat kultivohen me përpikëri tek Siguria, etika, respekti, besimi, komunikimi me palët në dobi të klientit, me përgjegjshmëri te plotë.

Me respekt nga stafi i Dibranit-Transport me seli në Shtuttgart të Gjermanisë

6. Çka nuk transportojmë Shërbimet tona

Nuk bëjmë shërbimin e transporteve për lëndët djegëse, vaj automjetesh, naftë, ose benzinë (vetëm me pakicë, deri në 200 litra), të cilat duhet të shoqërohen me dokumentacion të rregullt. Nuk transportojmë asnjë lloj malli që përmban rrezik eksplodues, ndezës apo plasës!

Nuk bëjmë transportin as të mjeteve medicionale, medikamenteve, përpos në rast që pala dëshmon dokumentacionin përkatës.
Po ashtu ne nuk transportojmë produkte ushqimore të asnjë kategorie pos në raste të posedimit të dokumentacionit sipas kërkesave të ministrive të vendeve

tona me dokumentacion të rregulluar!

7. Hapësirat e aktivitetit për transport destinimet

Vendet ku shtrihet aktiviteti ynëjanë ne keto sshtet dhe qytete të Evropes:

Dibrani Transport e bënë grumbullimin nga këto shtete të Evropës ku ka edhe bashkëpunëtoret për grumbullimin e mallrave si në:

Mbledhjen e mallrave e bëjmë nga këto vende të Evropës:

Gjermani

Austri

Francë

Luxemburg

Holandë

Danimarkë

Kosovë

Shqipëri

Maqedoni

Mal të Z

Si dhe në vende të tjera në raste porosish të veçanta

Shërbimet për Gjermani i bëjmë ne këto qytet :

Dibrani Transport e bënë grumbullimin nga këto qytete dhe rrethe ku ka edhe bashkëpunëtoret e vet si më poshtë:

Mallrat i mbledhim nga adresat e juaja, pas caktimit të datës dhe afërsisht dhe të orës së caktuar nga ana jonë, gjithnjë në përshtatje edhe me mundësitë e juaja.

Stuttgart

München

Ulm

Berlin

Hamburg

Hannover

Bremen

Kassel

Köln

Düsseldorf

Bonn

Dortmund

Ravensburg

Mainz

Ludwigshafen

Nürnberg

Mannheim

Frankfurt

Karlsruhe

Singen

Freiburg

Koblenz

Aachen si dhe Konstanz.

Pra mos u vononi presim telefonatat e juaja dhe shpërndanë këtë njoftim nëpër miqtë e juaj. Për ju është kënaqësia, për ne është puna. Përmes këtij mesazhi iu urojme të mirat e jetës shëndet,mirëqenie,lumturi dhe mbarësi në familjet e juaja dhe paçi bekim nga zoti qe në familjet e juaj të mbretëroje gëzimi dhe harmonia...

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat