Në Gjilan nis "Flaka e Janarit 2019" - Bota Sot
Në Gjilan nis "Flaka e Janarit 2019"

Gjilani

Në Gjilan nis "Flaka e Janarit 2019"

Më: 11 janar 2019 Në ora: 06:48
Flaka e Janarit

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar "Flaka e Janarit 2019".

Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë dëshmorëve të rënë në luftën për liri. 

Agjenda e aktiviteteve:

Ora 10:00 - Homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te lapidarët e shtatoret në qytet, 

Ora 10:30 - Vizitë në Kazermën e FSK-së në Gjilan, 

Ora 11:00 - Vizitë në familjen e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës,

Ora 17:00 - Ndezja e flakadanit të "Flakës...", para shtatores së heronjve Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...