Të lënduarve po u jepet ndihma e duhur mjekësore, mobilizim i madh i Emergjencës - Bota Sot
Të lënduarve po u jepet ndihma e duhur mjekësore, mobilizim i madh i Emergjencës

Gjilani

Të lënduarve po u jepet ndihma e duhur mjekësore, mobilizim i madh i Emergjencës

Më: 7 mars 2019 Në ora: 15:33
Emergjenca

Begush Canaj tha se ende vazhdojnë të vijnë të lënduar derisa ekipet mjekësore, mjek, kirurg, motra dhe i tërë personeli është në shërbim të qytetareve të lënduar.

Fotot që ka siguruar rajonipress nga sallate e emergjencë shihet se mjekët gjilanas dhe i tërë personeli tjetër është ngritur në këmbë për të ofruar ndihmën e nevojshme qytetarëve të lënduar.

Begush Canaj tha se mbi 20 persona janë duke u trajtuar dhe është ende herët të dihet natyra e lëndimeve. “Për ne është me rëndësi që të ofrojmë ndihmën e duhur profesionale e mjekësore” tha Canaj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...