Në Gjilan mbahet Shtegu i Lirisë me fëmijët e lindur në vitin e pavarësisë - Bota Sot
Në Gjilan mbahet Shtegu i Lirisë me fëmijët e lindur në vitin e pavarësisë

Gjilani

Në Gjilan mbahet Shtegu i Lirisë me fëmijët e lindur në vitin e pavarësisë

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 15:37
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në Gjilan është mbajtur sot gara Shtegu i Lirisë me fëmijët e lindur në vitin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Kryetari Lutfi Haziri, tha se nisja e kësaj gare tek Batalioni i Parë i Reagimit të Shpejtë të FSK-së, është simbolikë e veçantë për vlerësimin e lartë për këtë institucion dhe për t’i kujtuar dëshmorët, heronjtë dhe martirët e kombit që u flijuan për ditët e lirisë që Gjilani dhe Kosova po i gëzon tash e 20 vjet. 

I pari i Gjilanit konfirmoi se ky aktivitet me fëmijët e lindur në vitin e pavarësisë do të jetë tradicional dhe do të mbahet për çdo vit.

Fillimin e kësaj gare e kanë përshëndetur edhe majori i FSK’së, Arben Avdyli dhe komandanti i stacionit policor në Gjilan, Alban Ramushi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...