Në Gjilan emërtohen rrugët - Bota Sot
Në Gjilan emërtohen rrugët

Gjilani

Në Gjilan emërtohen rrugët

Nga: A.SH Më: 19 qershor 2019 Në ora: 14:33
Lutfi Haziri

Në Komunën e Gjilanit janë vendosur  tabelat për emërtimin e rrugëve, investim ky që është ndihmuar nga shteti i Norvegjisë dhe këtë të fundit  kryetari i komunës Lutfi Haziri, ka falënderuar për mbështetjen.

Postimi në Facebook:

Ne jemi bërë me adresa. Me konsensus, Kuvendi Komunal i ka miratuar këto adresa, pa dallim partiak, etnik a grupor. Gabimet teknike dhe gabimet tjera, një Komision i veçantë për shqyrtim të ankesave do të merret dhe do t’ia rekomandoj Kuvendit Komunal për përmirësim. Nga 1923 tabela që janë vendosur, ankesa me shkrim janë rreth 50, ndërsa pritet të deponohen mbi 150 ankesa. Ky është investim kapital dhe faleminderit për mbështetjen shtetit të Norvegjisë!

Image


 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...