Komuna e Gjilanit u bën thirrje bletarëve për kujdes gjatë dezinsektimit sonte - Bota Sot
Komuna e Gjilanit u bën thirrje bletarëve për kujdes gjatë dezinsektimit sonte

Gjilani

Komuna e Gjilanit u bën thirrje bletarëve për kujdes gjatë dezinsektimit sonte

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 11:00
Foto ilustrim

Komuna e Gjilanit sonte nis fazën e tretë të dezinsektimit hapësinor, me qëllim të asgjësimit të mushkonjave dhe insekteve të tjera.

Drejtori i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Selami Xhemaili, ka njoftuar se dezinsektimi nis nga ora 20:00 deri në mesnatë dhe zgjat gjashtë ditë me radhë.

Me këtë rast, Komuna e Gjilanit kërkon nga bletarët që t`i mbajnë të mbyllura bletët prej orës 20:00 deri në ora 5:00 të mëngjesit, gjatë ditëve sa zgjat dezinsektimi, për të shmangur ndonjë dëm eventual nga preparatet të cilat përdoren për asgjësimin e mushkonjave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...