Në Gjilan raportohen 14 mësimdhënës të infektuar me koronavirus

Gjilani

Në Gjilan raportohen 14 mësimdhënës të infektuar me koronavirus

Nga: A.SH Më: 29 tetor 2020 Në ora: 18:46
Lutfi Haziri

Në Komunën e Gjilait sipas kryetari Lutfi Haziri, gjendja nënpr shkolla është përmirësuar jashtëzakonisht shumë.

Ai ka thënë se, 52 raste pozitive që i kemi pasur në shkollat private dhe publike, sot ky numër ka rënë në 22 raste aktive. Prej tyre 14 janë mësimdhënës, 4 nxënës, 3 punëtorë administrativë dhe 1 punëtor teknik.

Postimi në Facebook:

Pas menaxhimit agresiv të masave anti #COVID19, në shkollat e Gjilanit gjendja është përmirësuar jashtëzakonisht shumë. Nga 52 raste pozitive që i kemi pasur në shkollat private dhe publike, sot ky numër ka rënë në 22 raste aktive. Prej tyre 14 janë mësimdhënës, 4 nxënës, 3 punëtorë administrativë dhe 1 punëtor teknik. Apeloj të gjithë qytetarët që të vazhdojnë t’i përmbahen rekomandimeve të institucioneve shëndetësore që është bartja e masave, mbajtja e distancës mes vete dhe pastrimi i duarve. Kujdes e mos u bën për kujdes intenziv!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat