Kujtohet masakra e serbëve në Pazarin e Ri të Sanxhakut - Bota Sot
Kujtohet masakra e serbëve në Pazarin e Ri të Sanxhakut

Gjilani

Kujtohet masakra e serbëve në Pazarin e Ri të Sanxhakut

Më: 21 janar 2017 Në ora: 07:40
ilustrim

Me rastin e 72-vjetorit të krimeve serbo-komuniste në Pazarin e Ri të Sanxhakut, ekzekutimit të Aqif Blytës dhe Ahmet Dacit, dhe rreth 2000 qytetarëve tjerë të pafajshëm në Haxhet, sot lagje e banuar e Pazarit të Ri, organizata joqeveritare “Kosova për Sanxhakun”, organizon konferencën shkencore më temën “72-vjetori i ekzekutimit të Aqif Blytës dhe Ahmet Dacit – Masakra në Haxhet të Pazarit të Ri”.

Konferenca organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...