Nis Panairi i Punës në Gjilan - Bota Sot
Nis Panairi i Punës në Gjilan

Gjilani

E martë, 13 nëntor 2018

Nis Panairi i Punës në Gjilan

Më: 30 maj 2018 Në ora: 07:17
Ilustrim

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me GIZ-in dhe Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale organizon panairin e punës që do të mbahet në palestrën sportive të qytetit.

Komuna në këtë fazë planifikon të ketë rreth një mijë vende pune dhe praktikë nëpër biznese të ndryshme.

Të pranishëm do të jenë kryetari i komunës se Gjilanit, Lutfi Haziri, Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale Skënder Reçica, drejtori i Agjencisë së Punësimit, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare në Kosove dhe biznese të ndryshme që veprojnë në Gjilan dhe regjionin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test