Familjes nga Gjilani i merren fëmijët, nëna e tyre vajton nga mërzia e papërballueshme - Bota Sot
Familjes nga Gjilani i merren fëmijët, nëna e tyre vajton nga mërzia e papërballueshme

Gjilani

Familjes nga Gjilani i merren fëmijët, nëna e tyre vajton nga mërzia e papërballueshme

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 21:17
Foto

Familjes Korça nga Gjilani, ia janë marr tre fëmijë nga Qendra për Punë sociale e janë dërguar në strehimore.

Shkak për këtë veprim ishte mungesa e kushteve që prindërit të kujdesen për këta fëmijë.

Prindërit dhe dy fëmijët e rritur do të vendosen në shtëpinë e ndërtuar nga donatori.Media ka përcjellë gjendjen e familjes Korça tash e një kohë duke realizuar disa kronika për të ju gjetur zgjedhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...