Zylfiu: Jemi gati për garën e golfit 

Golf

Zylfiu: Jemi gati për garën e golfit 

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 18:02
Zylfiu: Jemi gati për garën e golfit 

Është mbajtur Konferenca e Federatës së Golfit të Kosovës me rastin e organizimit të Kampionatit të Dytë shtetëror të Kosovës në Golf i cili do mbahet me 2 tetor në Resortin e Golfit Heitlinger Genusswelten në Ostringen – Gjermani. 

Sipas organizatorëve gjithçka është gati për këtë ngjarje të madhe. 

Jemi gati për garën e golfit!

Pritet të marrin pjesë rreth 55 lojtar të Kosovës (duke përfshirë pesë lojtare) të cilët do udhëtojnë nga: Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, Norvegjia, Suedia, Zvicra, Austria, Holanda, Kosova, dhe nga brenda Gjermanisë për ta shndërruar këtë ngjarje si Kampionatin më madhështor të organizuar ndonjëherë nga Federata e Golfit e Kosovës”, njofton Lavdim Zylfiu, kryetar i Federatës së Mini-Golfit të Kosovës. 

Zylfiu mendon se do jetë garë interesante, gjithsesi edhe me emocione të mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat