Azer Bislimaj e Sabrina Hoxhaj, kampionë të Kosovës

Golf

Azer Bislimaj e Sabrina Hoxhaj, kampionë të Kosovës

Më: 6 tetor 2021 Në ora: 13:42
Azer Bislimaj e Sabrina Hoxhaj, kampionë të Kosovës

Në Gjermani, në fushën e Golfit Heitlinger Golf Resort është mbajtur Kampionati i Kosovës në Golf i cili njëherazi ishte Kampionati më madhështor i Kosovës i organizuar ndonjëherë dhe në të cilin morën pjesë 54 lojtar (duke përfshi pesë lojtare) të cilët kanë udhëtuar nga 10 shtete të ndryshme për të zbarkuar në fushën e bukur të Heitlinger Genusswelten Golf Resort në Ostringen të Gjermanisë. 

Rezultatet e Kampionatit të Dytë Shtetëror të Kosovës në Golf janë me sa vijon:

1. Kampion i ri i Kosovës është Azer Bislimaj (Brutto)

Image

2. Kampione e Kosovës është Sabrina Hoxhaj (Brutto)

Rezultate tjera:

Kategoria A 

1. Selami Bunjaku (Netto)
2. Adnan Hajdini    (Netto)
3. Geresa Arifi        (Netto) 

Kategoria B
1. Flamur Ukshini (Netto)
2. Murat Bislimaj   (Netto)
3. Geresa Arifi       (Netto) 

Kategoria C
1. Miftar Krasniqi (Netto)
2. Driton Gashi    (Netto)
3. Murat Ahmetaj (Netto) 

Ky Kampionat i organizuar dhe mbajtur në Gjermani është regjistruar dhe njohur menjëherë nga gjitha 174 shtetet e botës në të cilat zhvillohet sporti më prestigjioz Golfi. Mysafir në këtë Kampionat ishte dhe Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës Ismet Krasniqi i cili e ka shikuar nga afër Kampionatin dhe ka takuar gjithë reprezentuesit e Kosovës në Golf, njofton Lavdim Zylfiu, organizator i kampionatit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat