Arben Taravari infektohet me koronavirus

Gostivari

Arben Taravari infektohet me koronavirus

Më: 3 dhjetor 2020 Në ora: 21:57
Arben Taravari

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari informon se është infektuar me coronavirus.

"Të dashur miq dhe kolegë, unë sapo mora përgjigjen e testit dhe rezultojë të jem i infektuar me virusin SarsCov-2.
Deklarata ime ka synim që të ndihmoj në hetimin epidemiollogjik dhe nga ana tjetër të sensibilizoj sa më shumë për zbatimin e masave.

Ne jemi të gjithë në këtë valle, asnjë nuk mund të mbrohet i vetëm…duke mos i zbatuar masat anti-covid të gjithë njësoj, ne kthehemi në armë për njëri-tjetrin.

Unë do të jem nën mbikëqyrjen e mjekëve, për çdo gjë do ju mbaj të informuar”, shkruan Taravari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat