Edhe pse kishin vendim për karantinë, u larguan jashtë vendit tre persona nga Gostivari

Gostivari

Edhe pse kishin vendim për karantinë, u larguan jashtë vendit tre persona nga Gostivari

Më: 16 gusht 2021 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Tre persona nga rrethina e Gostivarit kanë dal jashtë vendit edhe pse kishin vendime për karantinë.

SPB Tetovë njoftoi se dje janë regjistruar shkelje të vendimit të nxjerrë për izolim nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor.

“Është konstatuar se SH.D. (48) nga Senakosi i Gostivarit, H.A. (25) nga Debreshi, L.J.(33) nga Debreshi nuk iu janë përmbajtur vendimeve, gjegjësisht janë larguar nga vendi”, shtojnë nga SPB Tetovë.

Pasi rasti të dokumentohet plotësisht, kundër tyre do të paraqiten parashtresat e duhura sipas nenit 206 të Kodit Penal./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat