Gostivari me gati 1.000 raste aktive me coronavirus

Gostivari

Gostivari me gati 1.000 raste aktive me coronavirus

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Gjatë ditëve të fundit në Gostivar dhe rrethinë janë regjistruar më shumë të shëruar se sa raste të reja me çka ra numri i rasteve aktive.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në Gostivar ka 992 raste aktive, ndërsa para Gostivarit janë Shkupi me 6.202 raste aktive dhe Tetova me 1.786.

Vdekshmëria nga virusi COVID-19 mbetet alarmuese. Në pesë ditët e fundit në rajonin e Gostivarit janë regjistruar 15 të vdekur, ndërsa që nga fillimi i pandemisë numri i rrit në 330. Gjithsej 7.769 persona janë diagnostifikuar me coronavirus që nga fillimi i pandemisë.

Nxënësit e shkollave të mesme mbesin online edhe për një javë, ndërsa për vazhdimin e kësaj mase do të vendosë Komisioni për Sëmundje Ngjitëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat