Arrestohen dy persona, zbulohen lëndë narkotike në Gostivar

Gostivari

Arrestohen dy persona, zbulohen lëndë narkotike në Gostivar

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 13:35
Foto ilustrim

Më 18.09.2021 rreth orës 16:30 në fshatin Gradec, Gostivar, oficerët e policisë të SPB Tetovë – Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar privuan nga liria S.Sh. (25) dhe V.I. (30) nga fshati Vrapçishtë i Gostivarit.

Sepse gjatë kontrollit të tyre u gjet marihuanë në automjetin “Mercedes” me targa të Gostivarit.

Më vonë, me urdhër të gjykatës, u krye një kontroll në shtëpinë dhe ambientet ndihmëse të S.Sh., gjatë së cilës u gjet dhe u konfiskua marihuana.

Dy personat u ndaluan në Stacionin Policor të Gostivarit për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, i cili do të pasohet nga parashtresat e duhura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat