Policia arreston një person nga Gostivari për trafikim me emigrantë

Gostivari

Policia arreston një person nga Gostivari për trafikim me emigrantë

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 17:41
Foto ilustrim

Policia sot në ora 13:45 ka privuar nga liria një person nga Gostivari për veprën penale “Trafikim me emgirantë” për shkak se në automjetin e tij janë gjetur 10 emigrantë.

Personi me inicialet D.S nga Gostivar është privuar në zyrtarët policorë të SP “Bogorodicë” në rrugën “Miqësia”.

Gjatë kontrollit në automjetin e tij “Mercedes” me tabela të Shkupit janë gjetur 6 emigrantë nga SOmalia, tre nga Siria dhe një nga Paksitani.

Ndaj tij do të parashtrohet parashtresë adekuate.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat