Arrestohen tre persona në Gostivar, kapen me lëndë narkotike

Gostivari

Arrestohen tre persona në Gostivar, kapen me lëndë narkotike

Më: 13 prill 2022 Në ora: 10:36
Foto ilustrim

Policia dje në Gostivar ka arrestuar tre persona për shkak të tregtisë me lëndë narkotike.

“Më datë 12.04.2022 në ora 21:15 në fshatin Zubovcë, komuna Vrapçisht, zyrtarë policorë nga Sektori për tregti të paligjshme me drogë dhe armë në Stacionin policorë në Gostivar kanë arrestuar M.S. (40), J.S. (39) dhe M .A. (43), të gjithë nga fshati Kalishtë, komuna Vrapçishtit.

Gjatë kontrollit, në automjetin “Volkswagen Golf” me targa italiane, në të cilin ndodheshin të tre, u zbulua dhe u konfiskuan 14 pako me kokainë.

Ata janë ndaluar në stacion të policisë, ndërsa pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet procedimi përkatës”, njoftojnë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat