Emrat e Kosovës që nuk harrohen, dikur sfidonin ekipet e ligës ndër më të fortat në botë - Bota Sot
Emrat e Kosovës që nuk harrohen, dikur sfidonin ekipet e ligës ndër më të fortat në botë

Hendboll

Emrat e Kosovës që nuk harrohen, dikur sfidonin ekipet e ligës ndër më të fortat në botë

Nga: K. Goca Më: 19 janar 2019 Në ora: 11:35
Në këmbë: Xhelal Selmanaj, Bujar Qerimi, Agron Etemi, Adnan Rudari, Hasan Bajrami, Misret Maliqi, Ratomir Tomoviq, trajneri Beqir Buqinca.  Nga e majta ulur: Sllavisha Milenkoviq, Vllado Bovan, Skënder Sahiti, Besim Qerimi dhe Sefedin Reçica. Emrat e Kosovës që nuk harrohen, dikur sfidonin ekipet e ligës ndër më të fortat në botë.

Është interesant fakti se gjeneratat e vjetra, që i kalojnë mbi 40 vjet, flasin me shumë emocion për vitet e 80-ta dhe sipas tyre, atëherë ka pasur sport profesional e cilësi! Misret Maliqi ka kujtuar një fotografi të asaj periudhe (të viteve të 80-ta).

“Borci i Ferizajt (tani më Kastrioti) nga e majta në këmbë: Xhelal Selmanaj, Bujar Qerimi, Agron Etemi, Adnan Rudari, Hasan Bajrami, Misret Maliqi, Ratomir Tomoviq, trajneri Beqir Buqinca.  Nga e majta ulur: Sllavisha Milenkoviq, Vllado Bovan, Skënder Sahiti, Besim Qerimi dhe Sefedin Reçica. Emrat e Kosovës që nuk harrohen, dikur sfidonin ekipet e ligës ndër më të fortat në botë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...