Prishtina më e mirë se Vushtrria, garë e fortë për pozitën e katërt

Hendboll

Prishtina më e mirë se Vushtrria, garë e fortë për pozitën e katërt

Më: 14 prill 2024 Në ora: 23:09
Pamje nga një ndeshje

Gara për pozitën e katërt në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) është bërë shumë interesante.

Të dielën, Prishtina e mposhti Vushtrrinë me rezultat 31:25, për ta bërë dramatike garën për pozitën e fundit që dërgon në plejof.

Dy xhiro para fundit, Vushtrria është e katërta me 18 pikë, sa i ka edhe Prishtina në vendin e pestë. Shqiponja është e gjashta me 16 pikë.

Sia Celine Tolno dhe Bintou Oulare udhëhoqën Prishtinën drejt fitores. Ato i shënuan nga nëntë gola. Katër i kishte Arona Krasniqi e nga tri Fionë Krasniqi e Elona Hyseni.

Donita Kasumi i realizoi tetë gola për Vushtrrinë. Gjashtë i kishte Gentiana Basholli, ndërsa nga tri Qëndresa Tërstena, Halime Beqiri e Agnesa Hysa.

Ferizaj, Istogu e Samadrexha tashmë kanë siguruar plejofin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat