Për Elmën është edicioni i fundit me Istogun!? - Bota Sot
Për Elmën është edicioni i fundit me Istogun!?

Hendboll

Për Elmën është edicioni i fundit me Istogun!?

Nga: Kemajl Goca Më: 23 janar 2019 Në ora: 15:36
Për Elmën është edicioni i fundit me Istogun!?

Po kalon periudhën më të artë në kolektivin e Istogut. Elma Kameri është e bindur se do ta fitojnë titullin e kampionit dhe do ta mbrojnë edhe trofeun e Kupës së Kosovës. Lojtarja që luan në pozitën e begut, përgatitet me bashkëlojtaret për sfidën kundër spanjolleve Rincon Fertilidad Malaga, ndeshje e vlefshme e të tetës së finales së Challenge League në hendboll. 

Karakteristikë është se të dyja ndeshjet do të luhen me 2-3 shkurt, sipas marrëveshjes së arritur mes klubeve Rincon Fertilidad Malaga e Istogut. Kameri është shpallur lojtarja më e mirë në vendin tonë dhe për të dytin vit rresht, duke ia bërë mal zemrën edhe trajnerit Faruk Shalës. “Dy herë radhazi hendbollistja më e mirë e Kosovës. Tre herë beku i majtë më i mirë i Kosovës.

Një herë golashënuesja më e mirë e Kosovës. Të gjitha këto i arritëm bashkë duke më qëndruar në krah gjithmonë. Jam shumë i nderuar me të gjitha sukseset e tua dhe qe pata fatin të jem trajner i një vajze të mrekullueshme si dhe një sportisteje të vërtetë. Do të jesh gjithmonë mbretëresha e trajnerit”, ka thënë Shala. Kameri paralajmëron, se ky mund të jetë edhe edicioni i fundit me ekipin e Istogut dhe për arsye personale. “Te ardhmes nuk i dihet, por besoj që është edicioni im i fundit me Istogun”, thotë Kameri për gazetën kombëtare Bota sot”.  Çfarë do të thotë për Ju të jesh më e mira e Kosovës?

Image

Presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini dhe Elma Kameri

“Sigurisht është nder dhe kënaqësi të jesh më e mira, vet titulli ta jep edhe një shtytje që të mos ndalesh drejt ëndrrave tua”, përgjigjet hendbollistja. Ajo flet edhe për synimet e Istogut: “Synimet e Istogut janë të qarta: fitimi i titullit dhe Kupës”. Hendbollistja shpreson se do të bëjnë paraqitje të denjë në përballje me Malagën, njëkohësisht të nxjerrin rezultat të favorshëm. “Kemi dy ndeshje mjaft të forta, pasi e njohim kundërshtarin si është, të them të drejtën nuk presim mrekulli, pasi që fondin e lojtareve e kemi ekstremisht të vogël.

E rëndësishme është për ne që të kemi lojë të mirë e pa lëndime”, ka thënë Kameri. Istogu është kampione vjeshtore me 16 pikë, sa ka edhe Vushtrria në vend të dytë, ndërsa ka tri më shumë se kampionia në fuqi Shqiponja dhe se Kastrioti i Ferizajt! Kameri vetëm një skuadër e sheh rivale në luftë për titullin e kampiones dhe asnjë tjetër. “Rivale për ne është vetëm Vushtrria”, përfundoi Kameri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...