Prof. Jupa: Të fuzionohen KHF Kastrioti me Ferizajn! - Bota Sot
Prof. Jupa: Të fuzionohen KHF Kastrioti me Ferizajn!

Hendboll

Prof. Jupa: Të fuzionohen KHF Kastrioti me Ferizajn!

Nga: K. Goca Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 11:20
Prof. Jupa: Të fuzionohen KHF Kastrioti me Ferizajn!

Ferizaj ka dy klube të hendbollit në konkurrencën e femrave, KHF Kastriotin në elitë dhe KHF Ferizajn në Ligën e parë, kampione vjeshtore. 

Trajneri i mirënjohur prof. Ismet Jupa, ndryshe ka qenë selektori i kombëtares së Kosovës (femrat), ka një sugjerim dobiprurës për dy klube, se duhet të fuzionohen që të shpëtohet hendbolli femëror në këtë qytet.

“Duhet të fuzionohen Kastrioti dhe Ferizaj, për të shpëtuar hendbolli femëror në qytetin tonë”, tha prof. Jupa për gazetën “Bota sot”.  KHF Kastrioti ka trajnere Vlora Jasharin dhe KHF Ferizaj Sami Çerkinin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...